۲۱ آبان ۱۳۹۶

شبکه توزیع محتوا (CDN) در خراسان شمالی

شبکه توزیع محتوا (CDN)

همایش و کارگاه تخصصی شبکه توزیع محتوا (CDN) و امنیت ابری در روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه برای ادارات و سازمان‌های دولتی استان خراسان شمالی، توسط هلدینگ فناپ و شرکت‌های فناپ تلکام و ابر آروان در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی برگزار گردید.

این کارگاه با هدف آموزش و ارتقا سطح دانش متولیان فاوا و با حضور حدود ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات استان برگزار شد. محمد حسین راشد سرپرست ارشد فناپ در شرق کشور، میلاد قاسم زاده معمار کسب و کار ابر آروان و همچنین امید پیله ور از کارشناسان ارشد فنی ابرآروان در این همایش راهکار های امنیت ابری را برای شرکت‌کنندگان و مسئولان فناوری اطلاعات استان تشریح کردند.

حساسیت موضوع امنیت سایت‌های دولتی و اهمیت خدمات قابل ارائه ابر آروان به ویژه جلوگیری از حملات سایبری و منع سرویس توزیع شده (DDoS) موجب علاقه مندی مدیران اداره کل فناوری استان جهت ایجاد پروژه های مشترک ابری، همکاری در حوزه های مختلف ICT و پیگیری و اجرایی کردن پوشش امنیت ابری شد.

در پایان جلسه‌ای با حضور جناب مهندس مرتضوی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان خراسان شمالی برگزار و نسبت به گسترش همکاری‌ها در استان تاکید گردید.

سلسله کارگاه‌های هلدینگ فناپ با محوریت قرارداد بین شرکت فناپ تلکام و سازمان فناوری اطلاعات ایران (ماهر) در جهت ارائه آموزش، توضیح و تشریح خدمات در استان‌ها برگزار میگردد. طبق این قرارد خدمات امنیت ابری و شبکه توزیع محتوای ابرآروان برای وب‌سایت‌های سازمان‌ها و ادارات دولتی (دولت الکترونیک) به صورت رایگان ارائه میگردد.

 

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

44 − 36 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.