چگونه در پنل امنیت ابری آروان، مقابله با حملات DDoS را فعال کنید؟ - حلقه ارتباطی ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۹ آذر ۱۳۹۷

چگونه در پنل امنیت ابری آروان، مقابله با حملات DDoS را فعال کنید؟

محصول مقابله با حملات منع سرویس توزیع‌شده یا DDoS Protection آروان در چهار حالت با سطوح متفاوت از پیچیدگی، به شما کمک می‌کند تا بتوانید وب‌سایت خود را در مقابل حملات DDoS محافظت کنید.

برای به‌کارگیری DDoS Protection آروان کافی‌ است تا در پنل آروان به قسمت امنیت ابری، بخش جلوگیری از حملات DDoS بروید.

 

حالت پایه

در حالت پایه یا نخستین حالت جلوگیری از حملات DDoS آروان، تمامی حملات لایه‌های ۳ و۴ دفع می‌شود و از وب‌سایت شما در مقابل این حملات جلوگیری خواهد کرد؛ اما حملات لایه ۷ از پیچیدگی بیش‌تری برخوردارند.

مقابله با حملات DDoS

آروان برای جلوگیری از این نوع حملات سه حالت عمومی، حرفه‌ای و پیشرفته را عرضه کرده است.

 

چالش عمومی

با فعال‌سازی چالش عمومی، از سمت آروان برای مرورگر کاربر یک Cookie ارسال می‌شود و از مرورگر کاربر خواسته می‌شود تا Cookie مربوطه را روی درخواست بعدی اعمال و دوباره درخواست را ارسال کند (چنان‌چه این Redirect موجب اختلال در APIهای شما می‌شود، می‌توانید با ساخت قانونی برای API مورد نظر این قابلیت را غیرفعال کنید). با اعمال این چالش، بیش‌تر بات‌های ساده را می‌توان شناسایی و مسدود کرد.

مقابله با حملات DDoS

 

چالش حرفه‌ای

با فعال‌سازی چالش حرفه‌ای، نوعی عملیات رمزنگاری برای شناسایی کاربران عادی استفاده می‌شود تا از حملات بات‌های پیشرفته نیز جلوگیری شود. در این روش، یک فایل جاوااسکریپت برای مرورگر کاربر ارسال شده، مرورگر کاربر عملیات رمزنگاری را انجام می‌دهد و نتیجه‌ی آن در درخواست بعدی ارسال شده و آروان آن را تایید می‌کند.

مقابله با حملات DDoS

 

چالش پیشرفته

در آخرین و پیشرفته‌ترین چالش، به کاربر یک کد امنیتی یا Captcha نمایش داده و از او خواسته می‌شود چند تصویر را به‌درستی تشخیص دهد. چون ترافیک نمایش این صفحات و پردازش آن‌ها خارج از سرور شما انجام می‌شود، هیچ باری سمت سرور شما اضافه نخواهد شد.

مقابله با حملات DDoS

در پایین بخش جلوگیری از حملات DDoS شما می‌توانید مدت زمان اعتبار چالش را به‌ازای هر کاربر تعیین کنید، به این معنا که به‌ازای تایید صلاحیت یک کاربر تا چه مدت زمانی کاربر مورد نظر نیازی به تایید مجدد نداشته باشد.

 

با حملات DDoS سایت خود مقابله کنید

× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید