چگونه از پلاگین وردپرس آروان استفاده کنید؟ - وبلاگ ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۷ آبان ۱۳۹۷

چگونه از پلاگین وردپرس آروان استفاده کنید؟

شما به‌کمک پلاگین وردپرس آروان می‌توانید به‌شکل اتوماتیک Cache سایت خود را حذف کنید و محتوای جدید شامل پست یا دیدگاه‌ها را در‌لحظه به کاربران‌تان نمایش دهید.

 

چگونه می‌توان از پلاگین وردپرس آروان استفاده کرد؟

نخست باید در پنل وردپرس خود لاگین کنید، سپس در قسمت افزونه‌ها، روی گزینه‌ی افزونه‌ی جدید کلیک و در قسمت جست‌وجو عبارت ArvanCloud Cache Cleaner را جست‌وجو کنید.

پلاگین وردپرس آروان

سپس روی گزینه «هم‌اکنون نصب کن» کلیک کنید و پس از نصب، روی گزینه‌ی «فعال کنید» کلیک کنید تا این پلاگین روی سایت شما نصب شود.

 

در گام بعد، به قسمت افزونه‌ها در پنل وردپرس خود بروید و روی گزینه‌ی «تنظیمات» این پلاگین کلیک کنید.

حال شما به قسمت تنظیمات این پلاگین وارد می‌شوید.

در این قسمت باید ۴ مشخصه‌ی «نام کاربری»، «کلید API»، «کلید دامنه» و «دامنه» را وارد کنید.

 

گزینه‌ی User Key بیان‌گر «کلید API» است و گزینه‌های پایین، API Key های دامنه‌های شماست.

اطلاعات موردنظر خود را کپی و در پلاگین paste کنید، سپس روی گزینه‌ی «به‌روزرسانی/ ذخیره» کلیک کنید.

 

حال Ta‌b جدیدی به قسمت تنظیمات پلاگین شما با نام «عملیات حذف کش» اضافه شده است. با کلیک روی این قسمت، اطلاعاتی به شما نمایش داده می‌شود. ابتدا روی دو گزینه‌ی «مخفی‌سازی منو‌بار وردپرس» و «حذف اتوماتیک» کلیک کنید تا فعال شود.

با فعال‌سازی این دو گزینه؛

 • نخست منوباری که برای ادمین وجود دارد در صفحات سایت شما حذف خواهد شد. این‌کار سبب می‌شود که اگر شما صفحه‌ی اصلی سایت خود یا صفحات داخلی را Cache کرده باشید، دیگر این منو در سرور‌های آروان Cache نشود و به کاربران شما به اشتباه نمایش داده نشود.
 • دوم، سبب خواهد شد که هنگام به‌روزرسانی یک پست جدید که پیش‌تر در سایت شما انتشار پیدا کرده است، به‌شکل اتوماتیک Cache آن صفحه و Cache صفحه‌ی اصلی شما حذف و محتوای جدید در همان لحظه به کاربران شما نمایش داده شود.

هم‌چنین می‌توانید Cache نشانی خاص یا تمامی Cacheهای موجود در سرور‌های آروان را با دو گزینه‌ی «حذف کش‌های نشانی» و «حذف تمامی کش‌ها» موجود در تنظیمات این پلاگین، حذف کنید.

به‌علاوه، با نصب این پلاگین، یک قسمت به صفحه‌ی ویرایش نوشته‌های شما اضافه می‌شود.

این گزینه برای آن است که اگر نوشته‌ای از سایت شما در صفحه‌ای به‌جز صفحه‌ی اصلی سایت وجود دارد، آن صفحه را در این‌جا وارد کنید تا Cache آن صفحه نیز حذف شود.

مزیت‌های استفاده از پلاگین وردپرس ابرآروان

 • سجاد گفت:

  سلام من نتونستم قسمت هایی که برای api و دامنه هست رو پیدا کنم! فکر کنم تنظیمات عوض شدن. یه سوال دیگه هم که دارم برای فشرده سازی فایل های css و کاهش درخواست های http چکار باید کرد؟ داخل افزونه یا ابر آروان این ویژگی هست؟
  سوال دیگه م اینکه وقتی یوزر خارج میشه و دوباره میخواد وارد بشه هنوز اطلاعات قبلی کش شدن و نشون میده که هنوز خارج نشده و با فشردن shift+f5 میشه کش رو خالی کرد که هر کسی این رو نمیدونه و باعث ناراحتی مشتری میشه.
  خیلی ممنون که حامی ما هستین.
  سایت من: https://gymarket.ir

 • × برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید