سازوکار محاسبه‌ی حقوق ۱۳۹۸ آروان

۲۵ فروردین ۱۳۹۸

«شفافیت» از اصول اصلی آروان است، طراحی سازوکار شفاف برای تعیین حقوق‌ها نیز از آن جمله است. پیش از این شیوه‌ی محاسبه‌ی حقوق سال ۱۳۹۷ آروان را در وب‌سایت به اشتراک گذاشته بودیم. امسال هم برای سومین سال پیاپی شیوه‌ی محاسبه‌ی حقوق سال ۱۳۹۸ آروانی‌ها را منتشر کردیم.

در برآورد حقوق سال ۱۳۹۸ تلاش شده است تا با توجه به وضعیت اقتصادی سال پیشِ رو، میانگین دریافتی آروانی‌ها تناسب معقولی داشته باشد:

به‌طور خلاصه حقوق ۱۳۹۸ آروانی‌ها به‌شکل زیر خواهد بود:

در محاسبه‌ی حقوق امسال برخی پارامترها هم‌چون موقعیت استراتژیک، مهارت و دانش فنی، توانایی راهبری و طراحی محصول و تجربه، به‌دلیل ادغام در جدول کسوت­‌ها از فرمول حقوق حذف شدند و البته برچسب‌های جدیدی به این فرمول اضافه شده‌اند.

در فرمول امسال ۵ شاخص کلی شامل متغیرهای پایه (حقوق پایه/ توان پرداخت)، دانش و تجربه، جنس و سختی شغل (ضریب شغل/ ضریب فرسایش/ ضریب پاسخ‌گویی ۲۴ ساعته)، ضرایب کمی (وفاداری/ سرپرست خانواده) در کنار رقابت‌پذیری، فرمول نهایی حقوق آروان را تشکیل داده‌اند.

از این بین، ضریب پاسخ‌گویی ۲۴ ساعته به‌تازگی به فرمول حقوق آروان اضافه شده است و پارامتر «سرپرست خانواده» به نسبت سال پیش، بازنگری و بازتعریف شده است.

برای آگاهی از سازوکار محاسبه‌ی حقوق ۱۳۹۸ آروان این‌جا کلیک کنید.

 

بدون دیدگاه
برچسب‌ها:
× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید