بلاگ

اتفاقات روزمره، اخبار مهم و دیگر مطالب ابر آروان

دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ دسته‌بندی‌های بلاگ

۲۴ آبان ۹۶
رسانه
راضیه نادری
۲۴ آبان ۹۶
رسانه

فروشندگان فیلترشکن به راحتی می‌توانند به اطلاعات مصرف‌کنندگان دسترسی پیدا کنند.

استفاده پرخطر

به نظر میرسد فيلترينگ بيش از همه به نفع فروشندگان فيلترشكن تمام شده است. اما امنيت استفاده از فيلترشكن برای كاربران چگونه تامين می‌شود؟

فرهاد فاطمی، كارشناس امنيت اينترنت با نگاهی فنی به ماجرای فيلترشكن‌ها و كاربردهای آن
به گسترش تجارت میگويد: فيلترشكن‌ها در دو نوع رايگان و پولی در دسترس مصرف‌كننده قرار می‌گيرد، با اين حال استفاده از آن‌ها كاملا پرخطر است. می‌توان گفت فروشندگان فيلترشكن به آسانی می‌توانند به اطلاعات مصرف‌كنندگان دسترسی پيدا كنند؛ علاوه بر اين برخی از فيلترشكن‌ها باتوجه به اينكه در ميانه راه اتصال كاربر به محتوا قرار می‌گيرند، می‌توانند فعاليت‌های كاربران را به سرقت ببرند و حتی مسير حركت آنان را براساس اهداف خود تغيير دهند.

وی در ادامه سخنان خود به انواع فيلترشكن‌های وب و موبايلی اشاره می‌كند و می‌گويد: در واقع تونلی ميان كاربر و سرور فيلترشكن در خارج از كشور ايجاد شده و ارتباط در اين تونل برقرار می‌شود. فيلترشكن‌ها براساس پروتكل‌های خود به انواع مختلفی تقسيم می‌شود اما از آنجايی كه پروتكل‌های فيلترشكن‌ها در دو نوع وب و موبايلی يكسان است، از نظر امنيتی سرقت اطلاعات كاربران در زمان استفاده از فيلترشكن‌های تحت‌وب آسان‌تر است. با اين حال هيچگاه نمی‌توان امنيت يك فيلترشكن را به‌طور صد درصد تضمين كرد.

فيلترشكن هايى كه از «فيلتر» عبور مى‌كنند

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

نظرات