اختلال در ارسال و دریافت ایمیل - حلقه ارتباطی ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۲۳ دی ۱۳۹۶

اختلال در ارسال و دریافت ایمیل

یک روش عمومی و ساده برای استفاده از سامانه‌ی CDN، تغییر NameServer دامنه (NS یا کارگزار) به NSهای CDN است. به این معنا که پس از انجام این تغییر، کل درخواست‌های رسیده برای DNS دامنه‌ی شما را آروان پاسخ می‌دهد. شما به‌عنوان مدیر سایت، این امکان را دارید که در پنل کاربری خود در آروان، تنظیمات DNS سایت‌تان را مدیریت کنید.

برای دسترسی به این بخش می‌توانید همانند شکل زیر به قسمت «تنظیمات DNS» بروید:

فعال کردن ابر CDN در پنل ابر آروان

در قسمت «تنظیمات DNS» شما امکان تعریف زیردامنه‌های مختلف و تنظیم آن‌ها برای resolve (پاسخ‌دهی) به IP addressهای مختلف را دارید. این امکان نیز برای شما فراهم شده است تا با فعال‌سازی/غیرفعال‌سازی نشان ابر، تنظیم کنید که چه زیردامنه‌هایی باید از ابر عبور کند و چه زیردامنه‌هایی مستقیم به نشانی تنظیم شده، متصل شود.

CDN برای شتاب‌دهی به «محتوای وب» استفاده می‌شود و تنها می‌تواند «محتوای استاندارد و عمومی وب (پورت 80 و 443)» را عبور دهد. اما یک‌وب‌سایت می‌تواند در کنار محتوای وب خود که به کاربران نشان می‌دهد، سرویس‌های دیگری مانند «سرویس ایمیل»، «سرویس انتقال فایل (FTP)» و سرویس‌های مشابه دیگری نیز داشته باشد.

 

اختلال در دریافت و ارسال ایمیل

یکی از مشکلات رایجی که برخی دامنه‌ها پس از انتقال و استفاده از CDN با آن مواجه می‌شوند، مشکل از کارافتادن سرویس‌های دیگر مانند ایمیل است که البته راه‌حل بسیار ساده‌ای دارد.

به هنگام انتقال یا پس از انتقال دامنه روی شبکه‌ی توزیع محتوای آروان، باید مطمین شوید که تمامی سرویس‌های «غیر از محتوای وب» که تحت «نام دامنه» یا «زیردامنه» تعریف شده‌اند، مستقیم به سرور مربوطه اشاره می‌شوند و نشان ابر غیرفعال به‌شکل  داشته باشند.

به‌طور معمول، اختلال در ارسال و دریافت ایمیل به‌دلیل تنظیم نادرست رکوردهای MX دامنه رخ می‌دهد. شما با مراجعه به بخش تنظیمات DNS پنل آروان می‌توانید تنظیمات خود را ویرایش و آن را در حالت صحیح قرار دهید.

MX رکورد هر دامنه نشان‌دهنده‌ی نشانی سروری است که وظیفه‌ی مدیریت ایمیل‌های آن دامنه را خواهد داشت. برای نمونه، MX رکورد دامنه test.com نشان می‌دهد که چه سروری وظیفه‌ی ارسال و دریافت ایمیل‌های test.com@* را به‌عهده دارد. چون به‌شکل مستقیم نمی‌توان مقدار یک MX رکورد را برابر با یک نشانی IP قرار داد، نیاز است تا ابتدا یک A رکورد ایجاد و سپس تنظیم کنید که MX رکورد به آن A رکورد اشاره کند.

شکل زیر، نمونه‌ای از یک تنظیم درست DNS برای سرویس ایمیل است:

تنظیمات صحیح DNS در پنل ابر آروان برای رفع مشکل ایمیل و FTP

 

همان‌طور که در شکل مشخص است، A رکوردی که اشاره به زیردامنه mail.test.com کرده است، نشان ابرش غیرفعال و به رنگ خاکستری است.

هم‌چنین دقت داشته باشید اگر از بیش از یک سرور به‌عنوان مسوول ارسال و دریافت ایمیل‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید با مقداردهی اولویت مطمین شوید که کدام‌یک از سرورها وظیفه‌ی اصلی را به‌عهده خواهند داشت.

اگر از یک کارگزار خارجی برای نمونه gmail یا zohomail استفاده می‌کنید، بی‌نیاز از تعریف A رکورد، تنها کافی است اطلاعات مربوط به آن را در پنل وارد کنید:

برای سرویس‌هایی مانند «سرویس انتقال فایل (FTP)» و سرویس‌های مشابه نیز می‌توان با ایجاد یک زیردامنه‌ی جدید برای نمونه (ftp.test.com) و غیرفعال کردن نشان ابر، از آن‌ها استفاده کرد.

روش دیگر برای سرویس‌هایی که اجبار به استفاده از «نام» برای کارکرد آن‌ها هست (از جمله FTP)، استفاده‌‌ی مستقیم «IP address» به جای نام در نرم‌افزارهای اتصال است.

  • hamid گفت:

    سلام من همین مشکل را داشتم تا ابرک را غیر فعال کردم
    در سرویس cloudflare اگر ابرک رو هم فعال کنیم به مشکل ارسال و دریافت ایمیل بر نمیخوریم چرا در سرویس شما این مشکل وجود دارد
    اگر بنا باشد که ای پی اصلی سرور برای امنیت بیشتر پنهان شود با برداشتن این کار که یک هکر میتواند با استفاده از صفحه ورود به وب میل هاست ای پی اصلی را دریافت کند چون در پنل شما ما این امکان را برای رفع مشکل ارسال و دریافت ایمیل غیر فعال کرده ایم

  • × برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید