راه حل عدم دسترسی به پورت‌ها و سرویس‌های خاص - حلقه ارتباطی ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۲۳ شهریور ۱۳۹۴

راه حل عدم دسترسی به پورت‌ها و سرویس‌های خاص

یکی از مشکلاتی که شما ممکن است پس از قرار گرفتن روی آبر آروان مشاهده کنید٬ عدم دسترسی به پورت‌ها و سرویس‌های خاص دامنه‌تان است.
همان‌طور که می‌دانید ابر آروان فقط برای عبور ترافیک وب و محتوای وب شماست، پس ممکن است به‌دلیل عدم پیکربندی صحیح، در هنگام مراحل فرآیند قرارگیری روی ابر آروان، ترافیک دیگر سرویس‌های شما مانند Mail و FTP و … به اشتباه از روی ابر آروان عبور کند که منجر به عدم دسترسی شما و کار نکردن صحیح پورت یا سرویس مورد نظر شما شود.

شما در مراحل فرآیند قرارگیری روی ابر آروان، می‌توانید در قسمت «تنظیمات DNS»، به تنظیم و پیکربندی عبور یا عدم عبور یک ترافیک خاص٬ از ابر آروان بپردازید. شما در این قسمت می‌بایستی ترافیک‌هایی غیر از محتوای وب خود مانند Mail و FTP و… خود را مستقیم بدون عبور از ابر آروان، به‌سمت آدرس سرور اصلی خود هدایت کنید.

همان‌طور که در شکل زیر آمده است٬ شما می‌توانید برای تک تک سرویس‌های مورد نظر خود یک زیردامنه مربوط به آن را برای سهولت دسترسی خود بسازید که در این شکل برای ترافیک سرویس Mail و انتقال فایل (FTP)،  ترافیک مستقیم از خود سرور اصلی عبور می‌کند٬ که برای غیرفعال کردن عبور ترافیک آن از ابر آروان، باید ابر آروان به‌شکل زیر باشد.

× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید