تنظیمات Redirect در پنل آروان - حلقه ارتباطی ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۹ آذر ۱۳۹۷

تنظیمات Redirect در پنل آروان

در بسیاری موارد، برای SEO یا Backward Compatibility نیاز است که کاربر به نشانی خاصی Redirect شود. در این آموزش قصد داریم انواع Redirect در CDN آروان را توضیح دهیم.

 

Redirect به www و برعکس

چون وب‌سایت‌های www.test.com و test.com دو وب‌سایت مجزا هستند و ممکن است محتوای متفاوتی داشته باشند، Search Engineها این دو را مستقل از هم index می‌کنند و رتبه‌بندی این دو وب‌سایت مستقل از هم در Search Engineها خواهد بود.

به همین دلیل، نخستین گام برای SEO داشتن یک نام دامنه‌ی یکتاست. این‌که کدام‌یک از این دو باید نام اصلی وب‌سایت شما باشند، تصمیم‌اش با شماست، ولی پس از تصمیم شما، لازم است که دامنه‌های دیگر به همین دامنه Redirect شوند.

برای راحتی شما، این دو گزینه در پنل شبکه‌ی توزیع محتوا آروان، بخش «سایر تنظیمات» دردسترس است.

 

Redirect به HTTPS

برای دسترسی امن کاربران به وب‌سایت شما، نیاز است که کاربران به‌جای http از https استفاده کنند. برای این منظور تمامی کاربرانی که می‌خواهند وب‌سایت را با HTTP باز کنند، باید به HTTPS منتقل شوند. برای این منظور کافی است وارد تنظیمات HTTPS شوید و گزینه‌ی «انتقال خودکار HTTP به HTTPS» را فعال کنید.

توجه: چنان‌چه به HTTPS منتقل می‌شوید و Status Code ذکر شده 307 است، این Redirect توسط browser شما به‌خاطر HSTS اتفاق افتاده است.

 

انتقال به نشانی دل‌خواه

چنان‌چه مایل باشید کاربر به نشانی دل‌خواه منتقل شود، کافی ا‌ست برای آن نشانی قانونی بسازید تا تمامی درخواست‌ها Redirect شوند. در ادامه قانونی نوشته شده که تمامی درخواست‌هایی که به test.com می‌رسند، به test.ir منتقل شوند.

چنان‌چه این انتقال موقت است، می‌توانید از کد وضعیت 302 یا 307 (Temporary Redirect) استفاده کنید و چنان‌چه این انتقال دایمی است، بهتر است از 301 (Moved Permanently) استفاده شود.

 

انتقال به‌دلیل فعال‌سازی DDoS Protection

در چالش عمومی امنیت ابری آروان برای جلوگیری از حملات DDoS، نیاز است که کاربران برای اثبات ربات نبودن یک کوکی ذخیره کنند و پس از آن تمامی درخواست‌ها را با آن کوکی ارسال کنند.

برای این کار، نخستین درخواست تمامی کاربران با 307 پاسخ داده می‌شود که در آن کوکی مورد نظر آمده است. چنان‌چه این Redirect موجب اختلال در APIهای شما می‌شود، می‌توانید با ساخت قانونی برای API مورد نظر این قابلیت را غیرفعال کنید.

یک دیدگاه ثبت شده

برچسب‌ها:
× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید