تغییر رکوردهای NS در name.com - وبلاگ ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۱۱ تیر ۱۳۹۸

تغییر رکوردهای NS در name.com

اگر دامنه‌ی خود را از name.com تهیه کرده‌اید، پس از ثبت دامنه در پنل کاربری ابر آروان، از سمت ابر آروان دو NS برای شما مشخص می‌شود که باید آن را در پنل خود در name.com وارد کنید. برای آگاهی از NSهای تعیین شده از سمت ابر آروان، در پنل کاربری به بخش مدیریت رکوردها، زیرگروه محصول DNS ابری بروید.

تغییر رکورد NS

دو رکوردی که در پنل شما زیر عبارت کارگزار دامنه (Name Server) خود را به‌شکل زیر تنظیم کنید، مشخص شده‌اند، همان دو رکورد NS هستند که باید در پنل  name.com وارد شوند. برای نمونه، در تصویر بالا این دو رکورد: x.ns.arvancdn.com و e.ns.arvancdn.com هستند.

نکته: دقت داشته باشید که ترتیب وارد این دو رکورد در پنل name.com هیچ اهمیتی ندارد.

حال که از دو رکورد NS مشخص شده به‌وسیله‌ی ما آگاهی یافته‌اید به سایت name.com بروید و روی گزینه‌ی LOG IN کلیک کنید.

 

در گام بعد نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا به پنل مدیریتی خود وارد شوید.

در پنل مدیریتی خود، از منوی سمت چپ گزینه‌ی Nameservers را انتخاب و سپس در بخش Current Nameservers، روی Edit، روبه‌روی رکورد NS خود کلیک کنید.

در مرحله‌ی بعد به جای NSهای ثبت شده، NSهای تعیین شده از سمت آروان را وارد و روی Update کلیک کنید تا تغییرات انجام شده ذخیره شوند.

  • مسعود گفت:

    سلام
    اگر این کار انجام ارتباط هاست و سرور ما قطع نمی شود اگر نمی شود چگونه این ارتباط انجام اگر کمی در اینباره توضییح دهید ممنون می شوم

  • سینا گفت:

    بعد از تغییر DNS ارتباط ایمیل های تحت اون دامنه قطع شد. و چون ما سازمان بزرگی هستیم مجبور شدم که name server هارو دوباره به قبل برگردونم. آیا باید تنظیم دیگه ایی هم انجام میشد؟

  • × برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید