بخش تنظیمات HTTPS پنل ابر آروان چیست؟ - حلقه ارتباطی ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۶ فروردین ۱۳۹۶

بخش تنظیمات HTTPS پنل ابر آروان چیست؟

در این بخش از پنل ابر آروان شما می‌توانید تنظیمات مروبوط به بارگذاری محتوای وب از طریق پروتکل امن HTTPS را انجام دهید. این امکان وجود دارد که از گواهینامه (SSL/TLS) رایگان ابر آروان که به کمک letsencrypt صادر می‌شود استفاده کنید یا این‌که گواهینامه (SSL/TLS) شخصی خود را بارگذاری کنید.

هم‌چنین تنظیمات مربوط به HSTS و هم‌چنین HTTP2 نیز در این قسمت انجام خواهد شد.

فعال‌سازی گواهینامه

  • گواهی‌نامه ابر آروان: برای این‌که از گواهینامه رایگان ابر آروان استفاده کنید، تنها نیاز است که گزینه «گواهینامه ابر آروان» را فعال کنید. به‌شکل خودکار و در کم‌تر از چند دقیقه گواهینامه معتبر برای دامنه شما صادر و تنظیمات به‌شکل خودکار در پنل شما انجام خواهد شد.

  • گواهی‌نامه کاربر: اگر می‌خواهید از گواهینامه SSL/TLS شخصی خود استفاده کنید، می‌توانید با انتخاب این گزینه و بارگذاری فایل‌ها کلید خصوصی Private Key و گواهینامه یا همان Certificate با فرمت PEM اقدام کنید.

نکته: اگر پس از آپلود فایل‌های .crt و .key هم‌چنان پیام معتبر نبودن SSL دریافت می‌کردید، ممکن است فایل با فرمت اشتباه بارگذاری کرده باشید. برای اطلاع بیش‌تراز چگونگی ساخت گواهینامه با فرمت PEM اینجا کلیک کنید.

افزایش امنیت (HTTP2)

با فعال‌سازی این گزینه، تمامی درخواست‌ها به کاربران شما از طریق پروتکل HTTP2 انجام خواهد گرفت. این پروتکل بیش از ۲ برابر سریع‌تر از نسخه قدیمی آن یعنی HTTP v1.1 است.

اجبار به استفاده از HTTPS

با فعال شدن این امکان تمام ترافیک HTTP به‌شکل خودکار به HTTPS انتقال پیدا می‌کند. به کمک پروتکل (HSTS (HTTP Strict Transport Security این کار به امن‌ترین روش ممکن انجام می‌شود و از حملات man-in-the-middle احتمالی نیز جلوگیری خواهد کرد.

 توجه: پس از فعال‌سازی این امکان و Cache شدن تنظیم HSTS در مرورگر کاربران، اعمال تغییرات تا زمان منقضی شدن تنظیمات ممکن نخواهد بود.

نکته: اگر به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، این مقاله را مطالعه کنید.

ارتباط امن HTTPS با سرورهای اصلی

با فعال شدن این گزینه تمام ارتباطات بین سرورهای ابر آروان و سرورهای اصلی وب‌سایت شما نیز به‌شکل امن و به‌کمک پروتوکل HTTPS برقرار خواهد شد.

 توجه: برای فعال‌سازی و استفاده از این امکان نیاز است سرور اصلی شما HTTPS را پشتیبانی کند.

× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید