افتا، امنیت ابری، امنیت سایبری، آروان، ابر آروان، خدمات امنیت، cloud security

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۲۲ مرداد ۱۳۹۷

ابر‌ آروان تنها دارنده‌ی گواهینامه‌ی افتا در عرضه‌ی حفاظت ابری خدمات اینترنتی کشور شد

با ارزیابی و تایید «سازمان فناوری اطلاعات»، «مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری» و «اداره کل نظام مدیریت امنیت اطلاعات (نما)»، ابر آروان گواهینامه‌ی خدمات عملیاتی افتا در حوزه‌ی حفاظت ابری خدمات اینترنتی کشور را دریافت کرد.

بنا به تعریف افتا، «خدمات عملیات امنیت» خدماتی است كه بیش‌تر بر مهارت‌‌های خاص یا فنی پرسنل شرکت برای پیاده‌سازی یا حصول اطمینان از عملكرد مناسب كنترل‌‌های پیاده‌سازی شده تاكید دارد.

آروان با دانش به‌روز فنی و امنیت سایبری، از وب‌سایت‌ها و محتوای آنلاین در برابر انواعCloud حملات سایبری از جمله حملات هکری و منع سرویس توزیع شده محافظت می‌کند، بدون آن‌که کاربران نیازی به تهیه‌ی تجهیزات سخت‌افزاری داشته باشند.

به‌علاوه آروان خدمات متنوعی را در زمینه‌های گوناگون امنیتی از جمله رمزنگاری اطلاعات، کنترل دسترسی‌ها و تعداد مجاز درخواست‌های هر کاربر در وب‌سایت عرضه می‌کند. امکاناتی که آروان در این حوزه به‌کار می‌گیرد شامل سامانه‌ی جلوگیری از حملات DDoS، دیواره آتش وب (WAF)، دیواره آتش ابری (Firewall)، محدودیت درخواست‌ها (Request Rate Limit) و پشتیبانی از SSL و HSTS است.

آروان در کنار امنیت ابری (Cloud Security)، محصولات دیگری در راستای زیرساخت یکپارچه‌ی ابری عرضه می‌کند؛ شبکه‌ی توزیع محتوا (CDN)، DNS ابری، رایانش ابری (Cloud Compute)، فضای ابری (Cloud Storage)، پلتفرم ویدیو و پخش زنده و تبلیغات ویدیو از آن جمله‌اند. گفتنی است آروان در عین عرضه‌ی خدماتی کامل، با کیفیت و امن به کاربران، با شیوه‌ی پرداخت هزینه به تناسب مصرف (pay-as-you-go)، بسیار مقرون به‌صرفه است.

پیش از این، ابر آروان مجوز پدافند غیرعامل را دریافت کرده بود و با دریافت گواهینامه‌ی افتا، تمامی تاییدیه‌های عرضه‌ی محصولات و خدمات امنیت ابری کشور را داراست.

 

 

  • NETEL گفت:

    سلام، گواهی نما مربوط به توانمندی پرسنل شرکت در حوزه خاصی از امنیت است، شایسته است برای محصولاتی هم که شرکت دارد گواهی امنیت از اداره ارم (اداره کل ارزیابی امنیتی) بگیرید. طبق تجربه با اینکه پرسنل در سطح خوبی قرار دارند اما لزوماً محصولات تولیدی آنها ممکن است تمام ویژگی های امنیتی یک محصول را نداشته باشد.
    موفق باشید.

  • × برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید