آیا همیشه قابلیت «دسترسی همشیگی» کار می کند؟ - وبلاگ ابر آروان

ابر آروان

زیرساخت یکپارچه ابری

۱۶ شهریور ۱۳۹۴

آیا همیشه قابلیت «دسترسی همشیگی» کار می کند؟

شرایطی وجود دارد که به دلایلی ممکن است قابلیت «دسترسی همیشگی» ابر آروان کار نکند‌ ٬ که همگی به همراه روش حل آن در این مقاله مطرح گردیده است.

از آنجایی که ابر آروان بر اساس تنظمیمات و پیکربندی شما عملکرد Caching خود را بر روی دامنه شما تنظیم می کند٬ ممکن است مشکل نمایش و بارگذاری وب سایت شما بدلیل عدم پیکربندی صحیح در  خصوص تنظیمات Caching محتوای دامنه شما باشد. جهت اگاهی از نحوه پیکربندی Caching به مقالات مربوطه مراجعه نمایید

۱-  تنها اطلاعاتی که قابلیت دسترسی همیشگی بر روی آنها فعال هست ٬ در ابر آروان Cache و دخیره می شوند. پس حتما قابلیت دسترسی همیشگی باید بر روی سایت و دامنه شما فعال باشد.
«چگونه قابلیت دسترسی همیشگی را فعال کنید؟»

 

۲-  ابر آروان توانایی Cache و ذخیره تمامی اطلاعات و محتوای ایستا و پویا سایت و دامنه شما را دارد ولی عملکرد این قابلیت وابسته به تنظیمات شما در خصوص نحوه و شخصی سازی نوع اطلاعات Cache شده است. قابلیت دسترسی همیشگی بطور پیش فرض فقط از محتوای ایستای سایت و دامنه شما اطلاعات را Cache و ذخیره میکند ولی شما قادر به فعال سازی این قابلیت بر روب محتوای پویا و صفحه اصلی سایت و دامنه خود نیز هستید.
«لیست پسوند ها و فایل های  ایستای(Static) پیش فرض»
«لیست پسوند ها و فایل های پویای(Dynamic)پیش فرض»

 

۳-  ممکن است که قابلیت Cache و دسترسی همیشگی بر روی داده ها ی صفحه اصلی شما فعال نشده باشد و این موجب Cache نشدن اطلاعات مورد نظر شما و در نتیجه درست کار نکردن این قابلیت می شود.
«چگونه قابلیت دسترسی همیشگی را بر روی صفحه اصلی دامنه خود فعال کنید؟»

 

۴-  ممکن است که قابلیت Cache و دسترسی همیشگی بر روی داده ها ی پویا شما فعال نشده باشد و این موجب Cache نشدن اطلاعات مورد نظر شما می شود.
«چگونه قابلیت دسترسی همیشگی را بر روی محتوای پویا دامنه خود فعال کنید؟»

 

۵-  ممکن است که نوع داده ها ی مورد نظر شما جهت Cache  تعریف و فعال نشده باشد و این موجب Cache نشدن اطلاعات مورد نظر شما می شود.

«چگونه قابلیت دسترسی همیشگی را بر روی پسوند های مورد نظر دامنه خود فعال کنید؟»

 

۶-   ابر آروان بر اساس تنظمیمات و پیکربندی شما تصمیم به Cache کردن یا نکردن اطلاعات مورد نظر میگیرد پس توصیه می شود که اطلاعات شخصی خود را ذخیره نکنید.

× برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات آروان عضو خبرنامه ما شوید